Kulübümüzün Tarihçesi

Majör Boğaziçi Briç Spor Kulübü; 2002 yılında Majör ve Boğaziçi Briç Spor Kulüplerinin birleşmesiyle kurulmuş kulüptür.

 

Kurulduğu tarihten itibaren Gençlik ve Spor Bakanlığıünyesindeki Türkiye Briç Federasyonu’na üyedir.

 

Kulübümüz 2011 yılında, Konaklar Mahallesi, Akasyalı Sokak No:3 (Levent Tenis Kulübü içi) 4.Levent, Beşiktaş İstanbul adresine taşımıştır.

Majör Boğaziçi, halen aynı adreste üyelerine ve misafirlerine verdiği briç eğitimleri ve düzenlediği turnuvalarla hizmet vermektedir.

 

Yönetim Kurulumuz:

Başkan: Erdoğan Kaya
Başkan Yardımcısı: Tezcan Şen
Sayman: Emine Şen
Sekreter: Yeşim Sivrioğlu
Üye: Selçuk Gezdur
Üye: İnci Süt
Üye: Sedat Aluf

Ekibimiz

gur
Okay GÜR
Direktör/Eğitmen

Kulübümüzün aynı zamanda kurucu üyesi olan Okay Hoca Üniversite yıllarında briç ile tanıştı. Defalarca milli takım ile ülkemizi temsil eden Okay Hoca; sayısız Türkiye Şampiyonluklarının yanı sıra 2006 da İtalya’da düzenlenen Dünya Briç Şampiyonasında ortağı Tezcan Şen ile imp pairs kategorisinde şampiyon olarak Türkiye’nin ilk Dünya Şampiyonları unvanını aldı. 2002’den beri Kulübümüzün eğitmeni ve direktörü olan değerli hocamızı 2021 yılı Mayıs ayı içinde geçirdiği kalp krizi neticesinde kaybettik.

tezcansen
Tezcan ŞEN
Direktör/Eğitmen

1996 yılında Majör Briç Kulübünü kurdu ve 2002 yılında Boğaziçi Briç Spor Kulübü ile birleşmesiyle Majör Boğaziçi Briç Spor Kulübünün kurucu üyesi oldu. Birçek kez Türkiye Şampiyonu olan ve defalarca milli takım ile ülkemizi temsil eden Tezcan Hoca; 2006 yılında İtalya’da düzenlenen Dünya Şampiyonasında ortağı Okay Hoca ile imp pairs kategorisinde Dünya Şampiyonu, 2009 yılında aynı zamanda eşi Emine Şen ile Avrupa Mix Şampiyonasında Şampiyon olmuştur. Halen kulübümüzde ve üniversitelerde briç eğitimine devam etmektedir.

hus
Hüseyin Gürcan BAKAN
Direktör/Eğitmen

2001 yılında başladığı profesyonel briç hayatında İstanbul’un farklı kulüplerinde ve Briç Federasyonunun organizasyonlarında çalıştı. Genç milli takım ile ülkemizi temsil eden hocamız 2010 yılından beri kulübümüzde eğitmenlik ve direktörlük yapmaktadır.